O projektu

VÝROBNA ČERSTVÝCH TĚSTOVIN PASTAFIDLI

Vznikli jsme před 5,5 lety, abychom vytvořili nová pracovní místa pro lidi s handikepem. Chtěli jsme dokázat, že i postižení lidé dokáží uspět na komerčním thu a vyrábět špičkové výrobky.

To se nám podařilo. Jsme 2 na české trhu a máme okruh pravidelných zákazníků z řad špičkových restaurací a hotelů, maloobchodů, kteří milují naše těstoviny.

Naše výroba je uzpůsobena pro zaměstnávání těchto osob. Jak ergonomicky, pružnými úvazky tak i psychosociální podporou, kterou zaměřujeme především na získání pracovních  návyků, ekonomickou stabilitu a na psychickou podporu. Většina z těchto lidí se naučila žít se svým postižením, se svými bolestmi, ale nejsou schopni přijmout, že je nikdo nepotřebuje, že jsou tzv. zbyteční. Ti zaměstnanci co jsou u nás déle, jsou příkladem pro nové zaměstnance, že to jde a že tu svoji životní situaci mohou zvládnout. 

V průběru let 2017 a 2018 jsme rozšířili provoz, díky grantům z EU jsme si mohli nakoupit nové stroje na výrobu plněných těstovin a bramborových noků. V letech 2019-2020 se zaměřujeme na vývoj a výrobu pest a vzdělávání našich zaměstnanců. Již jsme se na trhu etablovali firma se stabilizovala a tudíž bychom se rádi zaměřili na zkvalitňování kvalifikace našich zaměstnanců jak z řad handikepovaných tak i ostatních. 

Za každým zaměstnancem je nějaký příběh. Někdy smutný, někdy s dobrým koncem. Již se nám podařilo vrátit do plnohodnotného života několik našich pracovníků, kteří se dál uchytili na pracovním trhu. Někdy se nám to také nepovede a oni to nezvládnou a mají velké sociální problémy a někdy i umřou.

To vše jsme za těch 6 let u nás zažili a dává nám to smysl v této práci pokračovat.    

Motto našeho projektu: "Zaměstnání je nejlepší ochrana před sociálním vyloučením.“

 

 

 
Těstoviny Pasta Fidli

CHCETE VĚDĚT, CO NOVÉHO NABÍZÍME?
Zadejte email, na který můžeme informace pravidelně zasílat.


 

PŘEHLED SORTIMENTU A CENÍK

ceník pro spotřebitele